loader image

Sıkça Sorulan Sorular

0

'den Fazla Memnun Müşteri

Sorularınızı İletin

Aklınıza takılabilecek her türlü soru için buradayız olası sorularınız için lütfen iletişime geçiniz

Saç ekimi, ekim yapılan alanın büyüklüğüne ve hastanın saç dökülmesinin devam edip etmemesine göre birden çok seansı gerektirebilir.

İşlemden hemen sonra verici alanınızda veya ekim bölgenizde ağrı, sızlama, kaşınma ve karıncalanma gibi şikayetleriniz olabilir. Bu şikayetler bir günden fazla sürmez ve doktorunuzun hafif bir ağrı kesiciyi aldığınızda geçer.

Ekilen saçlar da sizin normal saçlarınızdır. Her saç gibi normal sınırlar içinde taranabilir, yıkanabilir, şekil verilebilir ve kurutulabilir.

İşlem sonrasında ekim alanında kırmızı kabuklanmalar görülür. Günde bir kez başınızı yıkayarak bunu önleyebilirsiniz. 10-11 gün içinde kabuklar tamamen dökülür. Kabuklarla birlikte ekilen saçlar da dökülür. Böylece 10 ila 15 gün içinde hasta ekim öncesi görünümüne döner.
Daha sonra bir ay kadar görünümünde değişiklik olmaz. Yeni saçlar3 ay sonra çıkmaya başlar. Hastada değişim en çok 5 ve 6. aylarda görülür. Sonraki dönemlerde saçların tamamının çıkması bazen 9-12 ayı bulmaktadır. Kişinin saç ekiminden sonra beslenmesi ve özellikle psikolojik durumu saçların çıkması açısından ciddi önem arz etmektedir.

Genel bir kural olarak, yaralar iyileştiğinde ve kabuklar düştüğünde, kuaföre gidip saçını makas ile kestirebileceğiniz ve yaklaşık 50 - 60 gün sonra tıraş makinesini kullanabileceğiniz söyleyebiliriz . Ameliyat sonrası ilk iki ay saçlarda boya veya saç jölesi kullanılmamalıdır.

Saç fırçalarken veya yıkarken her gün ortalama 30 – 70 saçın dökülmesi normaldir.

Randevu Alın

Saçlarınız
Sizle Kalsın

Sizlerde randevu alarak saçlarınızı koruyabilir veyahut saç ekimi yaptırabilirsiniz saçlarınız görünümüzün en önemli noktasıdır saçlarınız sizinle kalsın

Telefon

+90 (530) 395 45 21

Adres

Cevizlik, Ebuzziya caddesi no:63/A İstanbul/Bakırköy

Bize Whatsapp'tan Ulaşın !
1
💬 Bize Ulaşın !
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?