loader image

Prp Saç Tedavisi

PRP Saç Tedavisi Nedir?

PRP’nin açılımı Platelet Rich Plasma’dır ve saç PRP yönteminde bireyin kendi kanından alınan materyallerin saçlı deriye uygulanması ile saç köklerinin onarılması hedeflenir. Saçlarınız var fakat seyrek ve zayıf ise Saç PRP yöntemi ile saçlarınızın tekrar eski sağlıklı, güçlü günlerine dönmesine katkı sağlayabilirsiniz. Saç PRP yöntemi saç köklerinizin tekrar canlanmasını sağlayarak bu sayede zayıf düşen ya da seyrelen saçlarınız gerekli hücre yenilenmesi desteği alarak daha güçlü hale gelir.

PRP yönteminde saç köklerini onarmak için kişinin kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir bulaşıcı hastalık riski bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra herhangi bir alerjik durumda da söz konusu olmamaktadır. Uygulama ardından saç köklerindeki canlanma oldukça kısa sürelerde oluşmaktadır.  Saç PRP uygulaması sonrasında saç dokusu gelişmeye başlar, incelmiş ve yıpranmış saç folikülleri onarılır. Bu sayede de saçlar tekrardan sağlıklı günlerine geri döner.

Saç PRP Nasıl Yapılır?
* Öncelikle kişiden 10 ile 20 ml. arası bir kan alınır.
* Alınan kan özel olarak geliştirilen santrifüj ve mikrofiltrasyon yöntemleri ile kanda bulunan kırmızı hücreler ayrıştırılır.
* Bu işlemden sonra ise platelet ve trombosit hücrelerinden zengin bir plazma materyali ortaya çıkar ve elde edilen bu materyal artık saç köklerine uygulanabilir.
* Cerrahi uygulama sonrasında saç kökleri kendini onarmaya başlar ve tekrardan sağlıklı hallerine geri döner.

🌸PRP kısaca hastanın kendi kanını kullanarak yeni saç çıkması, saç dökülmesinin önlenmesi ve incelmiş saçın büyümesi üzerine oluşturulmuş yeni tedavi tekniğidir. Bu kesinlikle bir ameliyat değildir, ayakta tedavi yöntemlerine benzer bir uygulamadır.


PRP Saç Çıkarır Mı?
Hiç saçı olmayanlar da PRP tedavisi saç çıkarır mı ? Diye akıllarda bu soru vardır. Hayır, kesinlikle saç çıkartmaz. Saç ekiminden başka saçsız olan bölgede saç oluşumu sağlamak kesinlikle mümkün değildir.
Prp tedavisi var olan fakat uzamayan, boyadan fönden ya da herhangi sebeplerden dolayı güçsüz saçlar için geliştirilen bir tedavi yöntemidir. Saçların kalınlaşmasına ve güçlenmesine yardımcı olur.

PRP yöntemi tercih nedenleri;
* Saçı dökülmelere karşı korumak ve saç folikülü canlılığını artırmak için,
* Saç büyümesini teşvik etmek, saçtaki doku onarımı sağlamak ve saç ekimi sonrası saç derisinin iyileşmesini arttırmak için,
* Uyuyan saç köklerini canlandırmak ve yeni saç büyümesini sağlayabilmek için uyarıcı görevi üstlenerek kılları teşvik etmek.

Saç PRP Kaç Seans Yapılır?
Aralıkları 2 ila 4 hafta olan 3 ile 5 seans şeklinde uygulandığında istenilen sonuç elde edilebilir.

Prp sonrası saç ne zaman yıkanmalı ?
24 saat sonrasında saçlar yıkanmalı ,

Randevu Alın

Takipte Kalın

Bize Whatsapp'tan Ulaşın !
1
💬 Bize Ulaşın !
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?